اصغر فرهادی اجازه ورود به خاک امریکا برای حضور در مراسم اسکار را نخواهد داشت

تریتا پارسی نویسنده و تحلیلگر سیاسی و رییس فعلی شورای ملی ایرانیان امریکا (نایاک) ساعاتی پیش با انتشار خبری در صفحه توییتر خود، ممنوعیت ورود اصغر فرهادی برای حضور در مراسم اسکار امسال را تایید کرد.

گزارش هنر: ظاهرا با آغاز اجرای حکم ورود اتباع ایرانی به امریکا از امروز، کارگردان سرشناس ایران که هفته گذشته با «فروشنده» فیلم اخیر خود به فهرست پنج نامزد نهایی بخش خارجی زبان اسکار راه یافت، از حضور در مراسم اسکار محروم خواهد ماند.

پارسی در صفحه توییتر خود نوشته: «تایید شد: اصغر فرهادی نماینده ایران اجازه نخواهد داشت برای حضور در مراسم اسکار وارد خاک امریکا شود. او در رشته بهترین فیلم خارجی زبان نامزد شده …».

ترانه علیدوستی یکی از بازیگران اصلی «فروشنده» دو روز پیش با انتشار توییتی به زبان انگلیسی اعلام کرده بود به دلیل این که چنین حکمی را مصداق بارز نژادپرستی می‌داند، در مراسم اسکار ۲۰۱۷ شرکت نخواهد کرد.

در شرایطی که همه منتظر واکنش فرهادی به این ماجرا بودند، حالا خبری که رییس شورای ملی ایرانیان امریکا تایید کرده، حاکی از پیش‌دستی دولت ترامپ در ممنوعیت ورود فیلمساز سرشناس ایران به خاک امریکا است.

 

 

نوشته های مرتبط