ادمین کانال های تلگرامی احراز هویت می شوند

رئیس پلیس فتای نیروی انتظامی اعلام کرد: کانال های تلگرامی با بیش از پنج هزار عضو با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ساماندهی می شود.

سردار کمال هادیانفر روز سه شنبه در حاشیه دومین نشست پی جویی موثر و کارآمد جرایم سایبری در جمع خبرنگاران افزود: ساماندهی کانال های بیش از پنج هزار عضو مصوبه شورای عالی فضای مجازی است که در جلسه گذشته این شورا موضوع این ساماندهی مطرح شد و پیش نویس آن از سوی مرکز ملی ارسال شد.

وی ادامه داد: براساس این مصوبه مقرر شده است تا وزارت ارشاد کانال های بیش از پنج هزار عضو را ساماندهی کند و از این طریق معاونت دیجیتال این وزارتخانه نیز سایتی را آماده کند که این کار تا ۱۰ روز دیگر انجام می شود.

هادیانفر اضافه کرد: افراد دارای کانال تلگرام با بیش از پنج هزار عضو، مکلفند براساس این مصوبه در این سایت ثبت نام و ادمین کانال خود را معرفی کنند تا احراز هویت انجام شود.

وی ادامه داد:  در ادامه مصوبه شورای عالی فضای مجازی این نکته مطرح شده است که وزارت ارشاد باید ضوابطی را برای کاربرد مثبت به این شورا ارسال کند و معیاری برای دستگاه های انتظامی و امنیتی دربرخورد با تخلفات مشخص شود به این ترتیب پلیس فتا با جرایم عمومی با تاکید بر جرایم اخلاق و اقتصادی بعد از تعیین این ضوابط برخورد می کند.

ادمین کانال های تلگرامی احراز هویت می شوند

ادمین کانال های تلگرامی احراز هویت می شوند

 

نوشته های مرتبط